Hoe de Nieuwe Nor betrokken is bij Pinkpop 2023

Hoe de Nieu­we Nor betrok­ken is bij Pink­pop 2023

We zijn blij én trots dat we als Nieuwe Nor komend weekend weer actief mogen zijn op het grootste en oudste festival van Nederland, Pinkpop. Zoals elk jaar steken onze vrijwilligers de handen uit de mouwen, maar ook zijn er steeds meer momenten waarop we inhoudelijk betrokken zijn bij het (rand)programma, van de invulling van de buurtborrel tot de silent disco en van de Sad Songs Club tot een generale repetitie van onze Limburgse opener... Ook blikken we alvast vooruit op Live After Pinkpop, want een aantal acts die je dit weekend op Pinkpop ziet zie je in het najaar terug in een van onze zalen.

We vergeten wel eens hoe bijzonder het is dat Pinkpop, een van de oudste festivals van Europa, in onze achtertuin plaatsvindt. Daar mogen, nee moeten (!), we als inwoners van Parkstad trots op zijn. Het verdient een compliment aan de organisatie van Pinkpop dat zij niet vergeet waar zij vandaan komt en haar binding met de regio via de Limburgse culturele instellingen, verenigingen en poppodia blijft versterken.

"Ons festival is erg blij met de nauwe samenwerking met het team, de vrijwilligers en artiesten van poppodium Nieuwe Nor. Zo slaan we dit jaar opnieuw de handen ineen op maar liefst vijf verschillende onderdelen die allemaal even belangrijk zijn voor het doorlopende succes van Pinkpop." (Tirsa Creusen, Buro Pinkpop)

We zijn als Nieuwe Nor de organisatie, Buro Pinkpop, dan ook zeer erkentelijk voor de mogelijkheid die we krijgen ons te presenteren op Pinkpop.

Samenwerking: vrijwilligers en buurtborrel
Samenwerking lijkt soms vanzelfsprekend. Met onze grote vrijwilligerspoule leveren we, net als een aantal andere poppodia, al jaren een groep vrijwilligers die de handen uit de mouwen steekt op diverse plekken achter de schermen.

"De vrijwilligers van de Nieuwe Nor vullen een mooi gedeelte van onze poule aan vaste betrouwbare vrijwilligers aan. Op vele plekken van het festivalterrein en de campings zijn zij de glimlach die bezoekers als eerste zien en helpen zij onze Pinkpoppers op weg om een nóg onvergetelijker festivalweekend te beleven." (Tirsa Creusen, Buro Pinkpop)

Vrijwilligers draaien een of meerdere diensten waarna zij de kans krijgen als bezoeker het festival te ervaren, een voorrecht dat je hebt als vrijwilliger van een poppodium.

“Het is een buitenkans voor onze vrijwilligers om een festival van dit formaat mee te maken. Onze ervaren crewleden dragen hun steentje bij en kunnen meteen een fijn weekend Pinkpop meepikken” (Johan de Niet, directeur/bestuurder Nieuwe Nor).

Dit jaar organiseert de Nieuwe Nor voor het eerst ook de buurtborrel. Op de vooravond van het festival krijgen 1.500 buurtbewoners de mogelijkheid een kijkje te nemen op dit enorme evenement dat toch ieder jaar in hun eigen achtertuin plaatsvindt, maar ook maken ze kennis met de Silent Disco van de Nieuwe Nor.

"De buurtborrel is een kans om enerzijds de bezoekers kennis te laten maken met de programmering van de Nieuwe Nor, maar zeker ook om de lokale artiesten te laten proeven van een groot podium en het vlammetje aan te wakkeren dit podium te ambiëren." (Tirsa Creusen)

vrijwilligers Nieuwe Nor op Pinkpop 2022

foto: een aantal medewerkers en vrijwilligers van de Nieuwe Nor tijdens ons jaarlijkse 'Pinkpop-biertje' op Pinkpop 2022.


Randprogramma: Silent Disco
Sinds 2022 zijn we als Nieuwe Nor ook inhoudelijk meer betrokken bij het randprogramma.

"Een aanzienlijk gedeelte van het elektronische randprogramma wordt verzorgd door DJ’s en concepten die groot zijn geworden in de Nieuwe Nor. De Silent Disco DJ’s die De Stille Jan op kanaal 3 (festivalterrein) en de Desperados Area op kanaal 3 (Camping B) op de kop zetten hebben allemaal veel vlieguren achter de draaitafels van de Nieuwe Nor gemaakt." (Tirsa Creusen)

Voor de verschillende Silent Disco’s, die plaatsvinden op het Pinkpop-terrein en haar campings, boekt Brent Bemelen, dance programmeur van Nieuwe Nor Nacht, de acts en dj’s die achter de decks komen te staan.

"Het is mooi dat Pinkpop ons de kans biedt om lokaal talent uit verschillende hoeken van de dance-scene een podium te geven op een groot festival. Hiermee slaan we ook via de dance muziek een belangrijke brug richting het festival”, (Brent Bemelen, dance-programmeur Nieuwe Nor)


De Silent Disco meemaken? Nieuwe Nor Nacht host het dance-kanaal op donderdagavond op camping B en op zaterdag de hele dag op het festivalterrein. Een volgende XXL-editie van de Silent Disco in onze grote zaal vindt plaats op 28 juli.

Silent Disco in de Nieuwe Nor

foto: Silent Disco in de Nieuwe Nor (fotograaf: René Bradwolff)


Randprogramma: Sad Songs Club
Daarnaast is er dit jaar een unieke bijdrage bij gekomen op het programma van Pinkpop: Sad Songs Club, het emo-nostalgie-event van de Nieuwe Nor.

"Ook het succesvolle concept Sad Songs Club mag dit jaar een thema-avond verzorgen in het intieme Jan’s Feestcafé (Camping B) en daarmee mede het gitaren-gehalte binnen ons randprogramma uitdragen." (Tirsa Creusen)

Ruben Schreibers, initiatiefnemer van Sad Songs Club, weet wel waarom zijn concept binnen twee jaar zo succesvol is geworden.

“Veel mensen in en om de Nieuwe Nor waren gedurende de middelbare schooltijd fanatieke liefhebbers van emo-muziek, net als ik. Als jonge alternatievelingen hoorde naar Pinkpop gaan er natuurlijk ook bij. Ik vind het daarom ook tof dat ik als ‘elder emo’ nu terug mag komen naar Pinkpop en samen met iedereen die nostalgie mag vieren.” (Ruben Schreibers, senior marketing medewerker Nieuwe Nor)

Meemaken? Sad Songs Club heeft haar eigen avond in Jan’s Feestcafé op zondagavond 18 juni. Een nieuwe Sad Songs Club in de Nieuwe Nor staat gepland voor december/januari.

Sad Songs Club

foto: Sad Songs Club in de Nieuwe Nor (fotograaf: René Bradwolff)


Programma: Live (before and) after Pinkpop
Het clubcircuit en popfestivals zijn nauw verweven. Speelde een act voor een volle zaal in Zuid-Limburg? Dan is de kans groot dat je ze later op festivals in de regio ziet. Zoals de Britse band Only The Poets die we vorige zomer op een klein festival zagen, we boekten in de kleine zaal en vanwege de goede verkoop werd verplaatst naar de grote. Nu openen ze op zondag 18 juni de Tent Stage op Pinkpop! Jaarlijks bieden we de Limburgse winnaar van de Limbugrse Popprijs in de categorie talent de mogelijkheid om de generale repetitie van haar Pinkpop-show in onze grote zaal te doe. Dit jaar was dat Madoux. Maar ook andersom kijken we natuurlijk naar welke nieuwe artiesten ons opvallen op de kleinere podia van Pinkpop, zoals Stage 4. En die zie je dan (hopelijk!) terug!

"De Nieuwe Nor is een bekende halte voor artiesten op weg naar het podium van Pinkpop. Om die weg nog steviger te maken, werken de programmeurs van de Nieuwe Nor en Pinkpop nauw samen rondom diverse onderdelen van het (rand)programma. Zo krijgt de openingsact van Pinkpop (winnaar van De Limburgse Belofte) de kans om hun openingsshow voorafgaand aan Pinkpop alvast te beproeven voor publiek in de grote zaal van het poppodium én mogen ze gebruik maken van hun faciliteiten voor de laatste repetities." (Tirsa Creusen)

Madoux - 9 juni 2023

foto: Op 9 juni j.l. speelde Madoux een generale repetitie voor haar Pinkpop-show in onze grote zaal (foto: Karlijn Dado).

Meemaken? Check Madoux als festival-opener op vrijdag om 12:00 uur op de Tent Stage. Ze is er helemaal klaar voor! Op zondag om 12:00 uur zie je Only The Poets op de Tent Stage.

En Live After Pinkpop zie je in onze zalen en/of festivals in ieder geval: Robin Kester (zo. 13 augustus op Booch!), SONS (29 september, kleine zaal). In de twee weken na Pinkpop hou je best onze socials in de gaten, want er komen er nog een aantal bij, durven we wel te zeggen! Best dus af en toe een kijkje nemen op Stage4, want daar ontdek je de meest brute (#hint) acts!


Buro Pinkpop, bedankt dat we ons steentje mogen bijdrage aan jullie fantastische festival! En we wensen alle Pinkpoppers natuurlijk een onvergetelijk weekend toe! Hopelijk zien we jullie allemaal erna in het clubcircuit!

Meld je aan voor de nieuwsbrief En maak elke maand kans op gratis tickets
Nieuwe Nor maakt gebruik van cookies

Om NieuweNor.nl goed te laten werken maken we gebruik van functionele cookies. Geef je toestemming voor alle cookies, dan worden er mogelijk ook cookies van derden gebruikt. Deze maken het o.a. mogelijk om Youtube video's en Spotify playlists te tonen bij jouw favoriete artiesten. Lees hier alles over cookies op NieuweNor.nl

Alleen functionele cookies
Akkoord met alle cookies