Het poppodium Nieuwe Nor uit Heerlen is één van de drie genomineerde leerbedrijven voor mbo-studenten in de sector ICT en creatieve industrie. Vandaag maakte SBB dat bekend.
Mbo-studenten volgen een groot deel van het praktijkgedeelte van hun opleiding bij een door SBB erkend leerbedrijf. Erkende leerbedrijven zijn een schoolvoorbeeld voor de branche. Door studenten te helpen opleiden, leveren zij een belangrijke bijdrage aan de toekomst van het vakmanschap.
Nieuwe Nor leidt al jarenlang mbo-studenten op, onder meer voor de opleiding Muzikant. Sinds 2015 liepen ruim 50 mbo-studenten stage bij het podium. Onder begeleiding van vakprofessionals leren zij de benodigde vaardigheden en bouwen ze een netwerk op. Daarnaast bieden we hen een podium om live op te treden en begeleiden we hen bij de doorbraak naar een landelijk of professioneel niveau.
Kees van den Berg is blij verrast met de nominatie: “Op het gebied van talentontwikkeling is het onze missie om beloftevolle popmuzikanten uit de regio te ondersteunen en verder te helpen door hen gerichte ontwikkeltrajecten en begeleiding te bieden.” Sinds enkele jaren is hiertoe een intensieve samenwerking met VISTA college afdeling Kunst, Theater en Media. SBB waardeert hun inzet en bovenal dat zijzelf een lerende organisatie zijn. Elk jaar wordt de eigen lat weer hoger gelegd op het gebied van talentontwikkeling en wat zij daarin voor mbo studenten kunnen betekenen.
Strijd om de sectorprijs
Nieuwe Nor doet mee voor de titel Beste leerbedrijf van de sector ICT en creatieve industrie. In totaal zijn er 9 sectoren.
Begin oktober worden de sectorwinnaars bekend gemaakt die verder gaan strijden naar de landelijke titel.
Landelijke winnaars
Maandag 16 november organiseert SBB het SBB event waar de verkiezing een onderdeel van is. Op het evenement worden de landelijke winnaars van de Verkiezing Beste leerbedrijf en Beste praktijkopleider bekendgemaakt. Zij mogen zich een jaar lang Beste leerbedrijf of Beste praktijkopleider van Nederland noemen.
Met de verkiezing vragen het ministerie van OCW en SBB aandacht voor de 250.000 erkende leerbedrijven en de ruim 385.000 praktijkopleiders. Door hun inzet kunnen mbo-studenten de praktijkervaring opdoen die ze hard nodig hebben.
Het overzicht van alle winnaars vindt u op de website van SBB: