**Na een pauze van vier jaar keert Gare du Nord in 2026 eenmalig terug op het podium om de 25e verjaardag van de band te vieren. “We hadden niet voorzien dat dit 25 jaar zou duren, maar nu het eenmaal zover is, is het gepast om een feestje te bouwen. Daarom gaan we op pad met oude en nieuwe bekenden om samen met onze trouwe fans te genieten van alle songs waar we in al die jaren zoveel van zijn gaan houden” aldus oprichter Barend Fransen. **
Gare du Nord startte vijfentwintig jaar geleden als lounge pioniers met de culthit Pablo’s Blues en het met goud bekroonde album (In Search Of) Excellounge. Vanwege de unieke internationale sound tekende de band als eerste in Nederland een platencontract met het iconische New Yorkse jazzlabel Blue Note Records. De band brak door naar het brede publiek met het album Sex ‘n’ Jazz waarop ook Marvin Gaye en Paul Carrack te horen zijn. Sex ‘n’ Jazz stond 98 weken in de Album Top 100, werd met drievoudig platina onderscheiden en is tot op heden het meest verkochte Nederlandse jazzalbum aller tijden.
Op het podium is Gare du Nord in al die jaren uitgegroeid tot een spetterende liveband die garant staat voor volle zalen. Na het afscheid van het Nederlandse publiek in 2022 keert de band nu eenmalig terug op het podium om het 25-jarig jubileum te vieren met de fans. Speciaal voor deze tour heeft de full live band hun eigen “queen of soul” Leona Philippo in de gelederen waardoor hits als You’re My Medicine, Marvin & Miles en Beautiful Day nóg meer soul hebben dan voorheen. Verwacht ook tijdloze soul-classics, funky jazz grooves en de spectaculaire finale We Still Grow.
Line up:
Aron Raams: guitars, vocals
Marc Schenk: drums
Leona Philippo: lead vocals
Ferry Lagendijk: keys
Sven Happel: bass
Miguel Boelens: sax
Gare du Nord startte twintig jaar geleden als lounge pionier met de culthit 'Pablo's Blues' en het - met goud bekroonde album - 'In Search Of Excellounge'. Daarna tekende de band als eerste in Nederland een platencontract met het iconische jazzlabel Blue Note. De band brak door naar het brede publiek met het album 'Sex 'n' Jazz' waarop ook Marvin Gaye en Paul Carrack te horen zijn. Het album werd met drievoudig platina onderscheiden en is tot op heden het meest verkochte Nederlandse jazzalbum aller tijden. Met zangeres Dorona Alberti als stralend middelpunt is Gare du Nord uitgegroeid tot een energieke liveband die garant staat voor volle zalen. Na het afscheid van het Nederlandse publiek in 2018 keert de band eenmalig terug naar diverse podia om het 20-jarig jubileum te vieren met de fans. Uiteraard staan hits als 'You're My Medicine', 'We Still Grow' en 'Beautiful Day' op de setlijst, en speciaal voor deze tour bevat de show ook klassieke tracks en verrassende deep cuts die niet eerder live zijn gespeeld.
Nieuwe Nor is located in the city centre of Heerlen, just a 7-minute walk from the train and bus station. Google Maps
If you’re driving, you can park at parking garage Q-Park De Klomp (with discount), just a 2-minute walk to the venue.
Payments at Nieuwe Nor are completely contactless. Use your bank card or smartphone to pay. Prefer cash? Reloadable cards can be bought at the ticket counter.
Store your coat, bag, and other valuables in one of our lockers. Our lockers measure 23 x 27 x 40 cm - Nieuwe Nor does not have a cloakroom. Reserve your locker here!
Leave big bags and other items at home! Still have one with you anyway? Then you can leave it at the box office for €5.
Die Nieuwe Nor befindet sich im Zentrum von Heerlen. Die Bühne ist in nur 7 Gehminuten vom Bahn- und Busbahnhof aus erreichbar. Google Maps
Kommst du mit dem Auto, kannst du in den Parkhäusern Q-Park De Klomp (mit Rabatt).
In der Nieuwe Nor bezahlst du komplett kontaktlos! Nutze deine Bankkarte oder dein Smartphone. Möchtest du bar bezahlen? An der Kasse sind Aufladekarten erhältlich.
Bewahre deine Jacke, Tasche und andere Wertgegenstände in einem unserer Schließfächer auf. Unsere Schließfächer sind 23 x 27 x 40 cm groß – Nieuwe Nor verfügt über keine Garderobe. Hier Schließfach reservieren!
Lassen Sie große Taschen zu Hause! Nimmst du trotzdem eins mit? Dann können Sie es für €5 an der Kasse abgeben.
Bewaar je jas, tas en andere waardevolle spullen in een van onze lockers. Deze lockers zijn in de week van het evenement vooraf online te reserveren of ter plekke via een terminal (PIN-only) in de entree.
Reserveer HIER alvast je locker.
De kosten voor gebruik van een locker zijn 3 euro voor de hele activiteit. De locker is de hele avond toegankelijk via een persoonlijke code. Lockers hebben een formaat van 23 x 27 x 40 cm.
Jassen/tassen zijn niet toegestaan in de zalen. Poppodium Nieuwe Nor beschikt niet over een garderobe.
Laat grote tassen en andere grote items thuis! Neem je toch een grote tas mee en past deze niet in een locker? Dan kun je deze voor €5,- achterlaten bij de dagkassa.
Een locker/kluisje reserveren is niet noodzakelijk voor evenementen op externe locaties of in Café Nieuwe Nor.
In de zalen van Poppodium Nieuwe Nor betaal je volledig contactloos! Je kunt alleen met je bankpas (of smartphone) voor je drankje betalen. Wil je toch graag contant betalen? Dan zijn er tegen betaling opwaardeerpassen beschikbaar bij de dagkassa.
Nieuwe Nor en Q-Park werken samen om je parkeerervaring eenvoudig te maken. Je kunt bij Q-Park de Klomp (2 minuten loopafstand van Nieuwe Nor) of Q-Park Raadhuisparking (5 minuten loopafstand) een parkeerplek reserveren voor een vast tijdsbestek. Daarmee krijg je korting, ben je verzekerd van een parkeerplaats, opent de slagboom automatisch en hoef je niet meer langs de betaalautomaat.
Klik HIER voor meer informatie en om je parkeerplek te reserveren.
Poppodium Nieuwe Nor ligt op minder dan 10 minuten loopafstand van het trein- en busstation van Heerlen. Lees verder...
Café Nieuwe Nor is regulier geopend op donderdag t/m zaterdag en tijdens concerten in Nieuwe Nor, van 18:00 tot 01:00 uur. Uitzonderingen mogelijk: in dat geval verwijzen we je graag door naar onze collega kasteleins om de hoek. De ingang van het café vind je, kijkend naar de hoofdingang van Nieuwe Nor, een paar meter naar rechts!