Het in Barcelona opgerichte Ketekalles is een explosie van energie, activisme en muzikale fusie. Met wortels in Chili, Venezuela, Argentinië en Spanje combineert de groep rap, rock en een op rumba geïnspireerde beat, aangevuld met hiphop- en urban-invloeden, tot een explosief, maatschappelijk geëngageerd geluid. Elk lid brengt een uniek verhaal mee: van verzet in de straten van Latijns-Amerika tot de bruisende Catalaanse underground scene. Hun teksten gaan over feminisme, identiteit en sociale strijd, terwijl hun geluid de energie van rock, de passie van Latijns-Amerikaanse grooves en het aanstekelijke ritme van de rumba combineert. Ze speelden op de grote podia in heel Europa en Latijns-Amerika en dat is niet voor niets. Ketekalles is niet alleen muziek: het is een schreeuw, een gemeenschap en een toevluchtsoord voor diegenen die de wereld willen veranderen door middel van kunst.
Spiegeltent
Tien dagen lang gratis livemuziek tijdens Cultura Nova! Het muzikale hart van deze tiendaagse is de Spiegeltent op het Burgemeester van Grunsvenplein: laagdrempelig én uitgesproken, intiem én grensverleggend. Cultura Nova, PLT en de Nieuwe Nor hebben de handen ineen geslagen en presenteren in deze Spiegeltent tijdens Cultura Nova 2026 een muzikaal programma dat zich niet laat vangen in één stijl of format. Vanuit een gedeelde visie en intensieve samenwerking presenteren zij een avontuurlijke line-up waarin gevestigde namen, internationale acts en opkomend talent uit binnen- en buitenland elkaar ontmoeten.
Voor de artiesten zelf biedt de Spiegeltent een bijzondere kans: een karaktervolle locatie met nieuwsgierige en divers bezoekers, ideaal voor acts die zich willen presenteren aan een breed en open-minded publiek. Tien avonden lang is dit het decor voor ontdekking en verwondering, vrij toegankelijk voor iedereen die zich wil laten verrassen door nieuwe geluiden.
Van 28 augustus tot en met 5 september vinden hier de diverse gratis optredens plaats. Meer informatie en het volledige programma van Cultura Nova zijn te vinden op: www.culturanova.nl.
Veel bezoekers kiezen voor het gemak van de Q-Park Theater Heerlen Parking. Met de lift of trap sta je zo in de entree. Is het druk? Dan kun je ook terecht in de Q-Park ’t Loon, recht tegenover het theater. Voor beide garages zijn kortingen beschikbaar bij vooraf reserveren.
→ Klik hier voor meer informatie en om je parkeerplek te reserveren 🚗
Tip: kom met het openbaar vervoer!
Theater Heerlen ligt op minder dan 10 minuten loopafstand van het trein- en busstation van Heerlen. Met de bus kun je ook direct uitstappen bij de halte 'Theater', recht tegenover de hoofdingang. → Plan je reis 🚄